Archeomobilis – efektyvaus reagavimo į atrandamus archeologinio kultūros paveldo objektus iniciatyva, kuria siekiama patrauklia forma atskleisti archeologijos mokslo unikalumą, skatinti visuomenę pažinti, puoselėti bei saugoti šiuos kultūros paveldo objektus. Taip pat tai Lietuvos archeologijos draugijos inicijuotas bei Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos dalinai finansuojamas aktualios mokslinės informacijos sklaidos projektas, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę su Lietuvoje vykdomais archeologiniais tyrinėjimais išsamiau ir plačiau, siekiant akcentuoti archeologinių tyrinėjimų reikšmingumą istorijos pažinimui bei puoselėjimui, pasitelkiant viešosios informacijos sklaidos priemones. Šis projektas kviečia viešai diskusijai apie Lietuvos regionų istorinę raidą, skatina aptarti vietovės istoriją iš įvairių perspektyvų, ypatingai – per archeologijos mokslo prizmę.

2018 m. Archeomobilis parengė 5 pažintinius reportažus apie 2018 m. vykdytus ar tęsiamus archeologinius tyrimus. Dalis jų – plačiai nuskambėję žiniasklaidoje – šiuose reportažuose nagrinėjami plačiau ir išsamiau, kiti – žiniasklaidos dėmesio nesulaukę, tačiau ne mažiau svarbūs ir įdomūs archeologiniai tyrimai.

  1. Kauno senamiesčio tyrimai. Apie tai, kokiais atradimais 2018-ais metais Kaunas stebino tyrėjus ir miestiečius.
  2. Sukilėlių kapų tyrimai Gedimino kalne, Vilniuje. Išsami 2017-2018 archeologinių tyrimų apžvalga.
  3. Lukiškių aikštės Vilniuje archeologiniai tyrimai detaliai.
  4. Kernavės Semeniškių pilkapyno kompleksiniai tyrimai.
  5. Vilniaus miesto archeologinių tyrimų naujienos.

Filmai šiame paslapyje pasirodys netrukus.

Šie informaciniai reportažai netrukus bus viešinami Lietuvos nacionalinio transliuotojo informacinėse ir laisvalaikio laidose.

Projektą dalinai finansuoja: