Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
El. paštas Spausdinti PDF

Lietuvos archeologijos draugijos metų archeologo konkursas

 

Prizas Siekdami pagerbti labiausiai nusipelniusius archeologus, Lietuvos archeologijos draugijos nariai kasmet renka Metų archeologą. Nuo 2005 m. rengiamas, tradicija tapęs konkursas kiekvienais metais įvertina archeologų įnašą mokslo, tyrinėjimų, sklaidos, paveldo išsaugojimo srityje bei tuo pačiu skatina kolegas mokslinei ir visuomeninei veiklai. Metų pradžioje paskelbus „Metų archeologo“ konkursą, Lietuvos archeologijos draugijos nariai pasiūlo savo kandidatus, o Lietuvos archeologijos draugijos Taryba Visuotinio narių susirinkimo metu Metų archeologą apdovanoja diplomu ir specialiu prizu – Draugijos emblemoje pavaizduotos pasaginės emaliuotos segės kopija.

Konkursą organizuoja ir laimėtojus renka bei skelbia Lietuvos archeologijos draugijos Taryba, kiekvieną nominantą įvertindama pagal jo veiklos reikšmę Lietuvos archeologijai bei atgarsį visuomenėje. Nominantų veikla paprastai yra susijusi su archeologijos vertybių moksliniais tyrimais, jų rezultatų skelbimu, informacijos sklaida, archeologijos paveldo išsaugojimu ir propagavimu. Nuo 2005 m. Lietuvos archeologų bendruomenė jau gali pasidžiaugti ne vienu išrinktu Metų archeologu. Tai iki šiol didžiausios ir sunkiausios lietuvių archeologų knygos „Lietuvos piliakalnių atlasas“ autoriai Zenonas Baubonis ir dr. Gintautas Zabiela, tapę pirmaisiais konkurso laureatais. Vėliau Metų archeologo titulas už pastangas plėtojant archeologijos studijų ir tyrimų centrą Klaipėdoje buvo suteiktas prof. habil. dr. Vladui Žulkui. 2007 m. aukščiausio Draugijos narių įvertinimo sulaukė Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos skyriaus vedėja Eglė Griciuvienė, sėkmingai įgyvendinusi tarptautinį Baltų genčių archeologijos parodų projektą. Už nuolatinę ir visokeriopą archeologijos mokslo sklaidą ir puoselėjimą 2008 m. buvo įvertintas dr. Vykintas Vaitkevičius. 2009 m. Metų archeologo titulą už sektiną pavyzdį skelbiant tyrinėtų archeologijos paminklų duomenis pelnė prof. Mykolas Michelbertas, 2010 m. buvo apdovanota ilgametė eksperimentinės archeologijos klubo “Pajauta” prezidentė Daiva Luchtanienė, o 2011 m. – habil. dr. Vytautas Urbanavičius, monografijoje “Sugrąžinta praeitis” paskelbęs net 132 plačiau tyrinėtų arba žvalgytų vietovių duomenis.

Kasmet Lietuvos archeologijos draugijos „Metų archeologo“ konkursas stengiasi pagerbti darbščius, veiklius archeologus, skatina į juos lygiuotis. Tikimės, jog ši tradicija gyvuos, prisidėdama prie archeologijos sklaidos ir jos visuomeninio vaidmens stiprinimo.

 

Nuostatai

2005 metų archeologai

2006 metų archeologas

2007 metų archeologas

2008 metų archeologas

2009 metų archeologas

2010 metų archeologas

2011 metų archeologas

2012 metų archeologas

2013 metų archeologas

2014 metų archeologė

2015 metų archeologas

 

 

Aktualijos

2017 m. rugsėjo 8 d. 15 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje Gediminas Petrauskas ginsis disertaciją tema "Laidosena viduramžių Lietuvoje: mirusiųjų deginimo paprotys".
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas dalyvauti seminare "Gender and Change in Archaeology"
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas teikti straipsnius "Journal of Computer Applications in Archaeology" (JCAA).
Skaityti daugiau...
 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis