Lietuvos archeologijos draugija, siekdama prisidėti prie archeologijos paveldo objektų tvarkymo ir paskatinti tokius darbus kituose paveldo objektuose šį šeštadienį (balandžio 22 d.) pakvietė draugijos narius ir visuomenę į talką tvarkyti Maišiagalos piliakalnį (Vilniaus r., Maišiagalos sen.).
Šis didingas piliakalnis pirmųjų tvarkymo darbų sulaukė maždaug prieš dešimtmetį, tačiau jie neįgavo deramos tąsos ir piliakalnis vėl pradėjo užaugti tankiais krūmais. Maišiagalos piliakalnis yra labai svarbus Lietuvos viduramžių istorijai, nes čia buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo (1296-1377) pilis, kurioje jis ir mirė. Algirdas buvo Europoje garsios Jogailaičių dinastijos pradininko Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos (1351-1434) tėvas, taigi Maišiagalos reikšmė peržengia Lietuvos sienas. Nors piliakalnis buvo tyrinėtas 1971-1973 m. (vadovė Regina Volkaitė-Kulikauskienė), rasti turtingi XIV a. pilies kultūriniai sluoksniai, siejami su 1365 ir 1390 m. pilies sunaikinimu, tyrimų medžiaga nebuvo plačiau paskelbta ir šiandien yra gerokai primiršta.
Šiųmetinė piliakalnio tvarkymo talka yra pirmas mažas žingsnis siekiant atgaivinti susidomėjimą šlovinga Maišiagalos praeitimi. Džiugu, kad joje dalyvavo ne tik Draugijos nariai, bet ir jų šeimų nariai, Metalo ieškiklių naudotojų klubo (MINK) vyrai, Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė, talkininkus pavaišinusi skaniu jos keptu pyragu. Lietuvos archeologijos draugija yra numačiusi šį piliakalnį tvarkyti kiekvieną pavasarį tol, kol jis visiškai išsivaduos iš krūmų, ir tikisi kitais metais sulaukti gausesnių pajėgų.
Kviečiame aplankyti šį piliakalnį ir pastebėti pirmuosius šių darbų rezultatus!