Dominykas Barusevičius

Institucija, pareigos Vilniaus universitetas, doktorantas
Adresas

Universiteto g. 3, Vilnius

Telefonas

El. pašto adresas dominykas.barusevicius@gmail.com

Archeologija susidomėjau tuo metu, kai R. Vengalis ir G. Vėlius pakvietė į archeologų praktiką Kernavėje. Po to karto baigiau archeologijos kaip gretutinių studijų ir filosofijos kaip pagrindinių studijų bakalaurą. Archeologijos studijų bakalauro tema: Mirusiųjų erdvės: teorinių ir empirinių tyrimų lyginamoji analizė. Toliau tęsiuau archeologijos studijas magistrantūroje kaip individualusis klausytojas. Šiuo metu rengiu daktaro disertaciją tema “Technikos ir kalbos santykis kaip archeologijos filosofijos problema”. Esu atsiskaitęs du kraštovaizdžio archeologijos (Kraštovaizdžio archeologija: tyrimų strategijos ir metodai) modulius, taip pat esu atlikęs taikomąją ir mokslinę praktiką. Šiuo metu savarankiškai domiuosi XIII-XIV a. kaimavietėmis, valstybingumo laikotarpio socialiniu kraštovaizdžiu, viduramžių apgyvendinimu ir mirusiųjų samprata.

 

2017-2021 m. savanoriškai dalyvavau moksliniuose archeologiniuose tyrinėjimuose Kernavėje, paminėtą veiklą planuoja tęsti. 2018-2021 m. savanoriškai atlikau įvairaus masto vizualinius paviršiaus žvalgymus. Paminėtame tarpsnyje pavyko aptikti kelis iki šiol Lietuvoje nežinotus archeologinius objektus: tris XIII-XV a. sodybvietes; dvi akmens amžiaus stovyklavietes; vieną I tūkst. m. gyvenvietę, – visa informacija aprašyta archeologo R. Vengalio ataskaitoje Kernavės apylinkių (Elektrėnų ir Širvintų r. sav.) archeologinių žvalgymų 2018 m. ataskaita. Esu gavęs kelias padėkas už dalyvavimą moksliniuose tyrimuose: pirmoji paminėta archeologinėje ataskaitoje Kernavės archeologinės vietovės (Širvintų r. sav., Kernavės sen.) archeologinių žvalgymų 2016 m. ataskaita (p. 3); antra padėka paminėta leidinyje Lietuvos archeologija 46, straipsnyje Žmogus prieš gamtą: reljefo transformavimas įrengiant XIII-XIV a. Kernavės pilį ir jo sukelti eroziniai procesai (p. 246).

 

LRT laidoje Daiktų istorijos, serijoje Kitokia Kernavės istorija: kokie archeologiniai lobiai slepiasi kitapus Neries? pasakojau apie savuosius savanoriškus archeologinius žvalgymus, laidoje daugiausiai buvo pasakojama apie XIII-XIV a. vis dar profesionaliai netyrinėtą Mitkiškių kapinyną.

 

Archeologinių tyrimų interesai

Šiuo metu domiuosi XIII-XIV a. kaimavietėmis, valstybingumo laikotarpio socialiniu kraštovaizdžiu, viduramžių apgyvendinimu ir mirusiųjų samprata.

 

Tyrinėti objektai

Semeniškių pilkapynas, Semeniškių senovės gyvenvietė, Kernavės Aukuro kalno piliakalnis, Kernavės Pilies kalno piliakalnis, Aukštutinis Kernavės miestas, Žemutinis Kernavės miestas. Atlikti vizualiniai paviršiaus žvalgymai Aleksandriškių, Mitkiškių ir Padvarių kaimo apylinkėse esančiuose arimuose.

 

Publikacijos

Barusevičius D., M. Bachtino chronotopas: tarp epistemologijos ir sociokonstruktyvizmo. Problemos, vol. 102, 2022, p. 145-158.  https://doi.org/10.15388/Problemos.2022.102.11

 

Kita veikla

Tyrinėju filosofiją, kurią studijuoju magistrantūroje taip pat. Bakalauro tema: M. Bachtino chronotopas: filosofinių prielaidų analizė. Magistrinio darbo tema: Laikas ir erdvė kaip determinizmo problema M. Bachtino ir C. Castoriadžio mąstyme. Taigi savąsias filosofijos tyrimų interpretacines ir disciplinines ribas nusakyčiau kaip bachtinologijos, laiko-erdvės ir vaizduotės filosofijos derinį.

 

Kartas nuo karto didžėjauju. Anksčiau vaidinau VU Dramos teatre.

Vedu RadioVilnius radijo laidą – “Citation is Creation”.

 

Pomėgiai: Vizualiniai paviršiaus žvalgymai ir žvejyba.