Lietuvos archeologijos draugija, prisidėdama prie Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvų, įgyvendino projektą “Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas“, kurio dėka publikuotas naujas piliakalnių temai pristatyti ir nagrinėti skirtas leidinys. Pagrindinis projekto ir mokslo studijos uždavinys – parengti vizualiai ir informatyviai patrauklų leidinį, nuosekliai, vaizdingai ir konstruktyviai pristatantį Rytų Baltijos regiono piliakalnius.
Leidinyje “Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas” pateikiami pagrindiniai duomenys apie piliakalnius visame kadaise baltų apgyventame areale – ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, buvusioje Prūsijos teritorijoje, atitinkamose Latvijos, Lenkijos ir Rusijos teritorijose, kuriose yra paplitę baltiški piliakalniai. Leidiniuose aptariamas baltų piliakalnių kaip archeologijos paveldo objektų išskirtinumas, jų vieta Europos įtvirtinimų kontekste, piliakalnių pažinimo tendencijos.
Leidinio autoriai, doc. dr. Gintautas Zabiela ir doc. dr. Manvydas Vitkūnas, leidinyje siekė atskleisti piliakalnių, kaip vieno unikaliausių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų Rytų Baltijos regione, potencialą pažintinei ir mokslinei veiklai, siekiant tai viešinti ir populiarinti tarptautiniame lygmenyje bei mokslinę informaciją patraukliai ir lengvai suprantamai pristatyti plačiajai visuomenei, siekiant Lietuvos kultūros paveldo unikalumą ir reikšmę pasauliniame kontekste atskleisti kuo platesnei auditorijai. Todėl leidinys yra parengtas ir publikuotas 3 kalbomis (lietuvių, anglų, rusų (atskiros knygelės)), siekiant sudaryti galimybes jį platinti visose šalyse, kuriose aptinkami piliakalniai, vietose, kuriose lankosi įvairių šalių istorijos mylėtojai.
Susipažinti su leidinio turiniu ir įvadu galite čia.