Dr. Gintautui Rackevičiui Metų archeologo vardas suteiktas už ilgamečius Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos tyrinėjimus, čia aptiktos gausios koklių kolekcijos ir rekonstruotų krosnių pristatymą visuomenei bei už itin kruopščiai parengtą monografiją „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniuje. XVI a. koklinių krosnių rekonstrukcija. XVI a. koklių katalogas“ .
UAB ”Kultūros vertybių paieška” archeologas dr. Gintautas Rackevičius savo praktinių profesinių įgūdžių lavinimą pradėjo būdamas Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto istorijos specialybės studentu. Dar 1991 m. jis su bendramoksliais atliko privalomąją praktiką Lietuvos istorijos instituto padalinyje – Vilniaus Žemutinės pilies tyrimų grupėje. Praktikos metu šio objekto tyrėjų: a.a. habil. dr. Adolfo Tautavičiaus ir habil. dr. Vytauto Urbanavičiaus įtakoje susidomėjo pilies teritorijoje aptinkamais arbaleto ir lanko strėlių antgalių radiniais ir juos ėmėsi tyrinėti. 1995 m. baigęs studijas pradėjo dirbti archeologu Pilių tyrimo centre “Lietuvos pilys”. Vilniaus universitete apgintas magistrinis darbas apie strėlių antgalius, vėliau peraugo į gilesnes tyrinėjimų studijas. 2000 m. sėkmingai apgintos disertacijos pagrindu išleido apibendrinančio pobūdžio darbą “Arbaletas ir lankas Lietuvoje XIII-XVI a.”. Vilnius. 2002. Tyrinėdamas valdovų rūmų teritorijos kultūrinius sluoksnius, pradėjo analizuoti jų raida, domėtis interjero rekonstravimo klausimais, gilintis į rūmuose buvusių šildymo krosnių konstrukcijas ir jų detales.
Gintautas yra nuosekliai siekiantis savo užsibrėžtų tikslų, neišsenkančios kantrybės, pavydėtino kruopštumo ir atkaklumo, gebantis iki smulkmenų įsigilinti ir išnagrinėti bet kokį klausimą ir problemą. Gilinantis į rūmuose buvusių šildymo krosnių rekonstrukcijos problemą, apsilankė ne vienoje Europos pilyje ir rūmuose, susirašinėjo su šios srities užsienio specialistais, sukaupė didžiulę palyginamąją medžiagą, savo įžvalgas ir tyrinėjimų rezultatus pristatė plačiąjai visuomenei. Jo dėka šiuo metu atstatytų Vilniaus Žemutinės pilies Valdovų rūmų interjerą puošia jo tyrimų duomenimis atkurtos krosnys. Ši mokslo–taikomoji užduotis buvo tik tarpinis žingsnis ne vienerius metus trukusio tyrimo procese.
Sukaupti duomenys apie XVI a. šildymo krosnių koklius stimuliavo parengti išsamų jų katalogą. Kolegų archeologų ir visų besidominančių valstybės praeitimi ilgai lauktas apibendrinantis darbas “Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai Vilniuje. XVI a. koklinių koklių rekonstrukcija. XVI a. koklių katalogas” pasirodė 2012 m. Jame pateikta medžiaga apima žymiai platesnį šių radinių arealą nei Žemutinės pilies gynybinės sienos ribos. Kataloge pateikti visi iki tol žinomi Renesanso epochos koklių radiniai iš visos Lietuvos. Darbe pateikiami visų koklių tipai, tiksliai ir aiškiai apibrėžiama jų chronologiją ir raidą. Šis leidinys iš karto tapo nepamainomu, pilis, miestus ir miestelius tyrinėjantiems specialistams, žinynu. Geriausio metų archeologo vardas jam suteiktas už pagrįstus nuopelnus, o leidinys – jau tapo pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.