Knyga „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2017 metais“

posted in: Naujienos | 0

2018 metų gruodžio pradžioje Lietuvos archeologija besidominčius skaitytojus pasiekė kasmetinis mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje“, kuriame apžvelgiami 2017 m. vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Šio tęstinio, jau trisdešimt septintojo, leidinio parengimą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Lietuvos archeologijos draugijai tai jau keturiolikta išleista šios serijos knyga.

Šių metų leidinyje pristatoma informacija apie visus 2017 m. ir dalį 2016 m. archeologinių tyrimų. Kultūros paveldo departamentas 2017 m. išdavė vėl rekordinį kiekį leidimų archeologiniams tyrimams atlikti – net 602. Tai sąlygojo rekordinę „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2017 metais“ apimtį – net 776 puslapiai. Atsinaujinusi ir pagausėjusi leidinio redakcinė kolegija sėkmingai susitvarkė su iššūkiu laiku apdoroti gerokai išaugusias archeologinių tyrimų informacijos apimtis.

Straipsniai gausiai iliustruoti planais, tyrimų vaizdais ir radinių nuotraukomis bei piešiniais. Jau nusistovėjusi leidinio struktūra ir šiemet išlieka nepakitusi – knygoje 15 skyrių, sudarytų teminiu ir chronologiniu principu. Skyrių pradžioje pateikiami spalvoti žemėlapiai su pažymėtomis leidinyje minimų visų tos rūšies objektų vietomis. Archeologinių tyrinėjimų tendencijas 2017 m. atspindi didelis senamiesčių skyrius, kuriame vyrauja Vilniaus senamiesčio tyrimai. Šalia nuo seno įprastų akmens amžiaus, piliakalnių, kapinynų, pilių ir kitų skyrių, vis daugiau vietos užima moderniųjų laikų tyrimų, dažniausiai susijusių su II Pasaulinio karo ir partizanų veikla, pristatymas. 2017 m. minint Piliakalnių metus buvo gausu piliakalnių inovatyvių mokslinių tyrimų ir reikšmingų atradimų, kurie atsispindi itin didelės apimties piliakalnių skyriuje.

Archeologai, paveldosaugininkai ir visi Lietuvos archeologija besidomintys skaitytojai šiame leidinyje gali operatyviai surinkti ir susisteminti naujausius duomenis apie juos dominančių tyrinėtų archeologijos objektų vietą, laiką, tyrimų rezultatus.

 

Rėmėjas: