|
Gimiau 1992-10-18, Kuršėnuose. Savo vaikystę ir ankstyvą paauglystę praleidau gyvendama vienkiemyje – kur visada buvau apsupta gamtos – lakstydavau pievose rinkdama gėles ir vabalus, savadarbe meškere prūde žvejodavau karosus, miškelio krūmynuose stačiau “namelį” ar tiesiog įsiropštusi į vienos iš sodo obelų viršūnę stebėdavau ir klausydavau, kas dedasi aplink. Penktoje klasėje prasidėjus istorijos pamokoms iš karto susižavėjau senąja istorija ir slaptai pasvajojau – “kaip būtų įdomu pačiai kažką atrasti” – tačiau, šį smalsumo persmelktą troškimą greitai nustūmiau giliai į savo pasąmonę ir toliau galvojau apie neva tai rimtesnę profesiją – teisę. Taip atėjo 12-ta klasė ir reikėjo galutinai priimti sprendimą dėl savo ateities profesijos. Tas apsisprendimo faktas iš pagrindų sudrebino visą mano kruopščiai kurtą ateities vaizdinį – atsirado begalė dvejonių ir tiesiog vieną dieną nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau žurnalą “Kur stoti”. Atverčiau pirmą Vilniaus universitete siūlomų studijų programų puslapį ir pats pirmas įrašas ten buvo – “Archeologija”. Suklusau ir akimirksniu mane užplūdo tas seniai pamirštas saldus vaikystės laisvės ir smalsumo jausmas. Štai taip 2011 metais baigiau Kuršėnų Pavenčių vidurinę mokyklą ir tapau Vilniaus universiteto archeologijos studente.
2016 m. įgijau bakalauro laipsnį – baigiamojo darbo tema: „Matricos Lietuvos juvelyrikoje“ (vadovas doc. dr. Gintautas Vėlius). 2018 m. įgijau magistro laipsnį – Baigiamojo darbo tema: „Suanglėjusio maisto likučių tyrimai archeologijoje: tyrimų metodai ir galimybės Lietuvos archeologinės medžiagos pavyzdžiais“ (vadovė doc. dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen). Nuo 2018 m. esu Vilniaus universiteto doktorantė, numatoma disertacijos tema: „Mikrobotaninių ir biomolekulinių metodų pritaikymas tiriant organines liekanas: remiantis Vilniaus Žemutinės pilies medžiaga“(vadovė doc. dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen).
Archeologinių tyrimų interesai
Tyrimų sritys: maisto ir mitybos istorija, paleomityba, maisto paruošimo technologijos, senoviniai receptai, senovinio maisto rekonstrukcija, senovinio maisto likučių keramikoje analizė, suanglėjusių amorfinės formos maisto liekanų analizė, eksperimentinė archeologija, viešoji archeologija.
Tyrimų metodai: archeobotanika, mikroliekanų (krakmolo, fitolitų) tyrimai, SEM analizė, biomolekuliniai tyrimai archeologijoje, 14C datavimas, etnografija.
Tyrinėti objektai
2012 – Senosios bažnyčios vietoje, Kernavėje detaliųjų archeologinių tyrimų dalyvė ir Vilniaus g., Kernavėje žvalgomųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2013 – Kernavės senovės gyvenvietės detaliųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2014 – Kluonalių senovės žemdirbystės vietos detaliųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2014 – Kelio A18 Šiaulių aplinkelio vietoje žvalgomųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2016 – Zervynų kaimo gyvenvietės žvalgomųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2017 – savarankiški archeologiniai žvalgymai Šiaulių r. ieškant naujų archeologinių objektų
2017 – Klemiškės kapinyno detaliųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2017, 2018 – savanorė tiriant nuo Gedimino kalno nušliaužusį gruntą
2018 – Šumsko, Laukininkų dvaro sodybos ir Naujojo Strūnaičio pilkapyno vizualinės apsaugos pozonio žvalgomųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2018 – Žardės senovės metalurgijos vietos žvalgomųjų archeologinių tyrimų dalyvė.
2018 – Kašėtų senovės gyvenvietės archeologinių žvalgomųjų tyrimų dalyvė.
2017 – grunto mėginių ėmimas keturiuose Baltarusijos archeologiniuose paminkluose archeobotaninei analizei
Vykdoma archeologinės informacijos sklaida
Mokslinės publikacijos
Motuzaitė Matuzevičiūtė G. ir Rusteikytė A. (2017) Paleomitybos tyrimai archeologijoje ir eksperimentinės archeologijos galimybės, in: Eksperimentinė archeologija (sud. Luchtanienė D.), Vilnius: Akademinė leidyba, 2017, p. 57-80.
Archeobotaninių tyrimų ataskaitos
2018 – Gerulių piliakalnio su gyvenviete (Alytaus r.) makrobotaninių tyrimų ataskaita.
2018 – Kačėniškės piliakalnio su gyvenviete (Švenčionių r.) makrobotaninių tyrimų ataskaita.
Mokslo populiarinimas
2013 ir 2016 – eksperimentinės archeologijos festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ dalyvė.
2018 – interviu 15min internetiniui portalui. Ką lietuviai valgė IX–XIV amžiuje: VU archeologės ištyrė pirmą lietuvišką duoną, in: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ka-lietuviai-valge-ix-xiv-amziuje-vu-archeologes-istyre-pirma-lietuviska-duona-56-986676.
2018 – paskaita apie archeologijos mokslą Marijampolės Sūduvos gimnazijos moksleiviams.
Pomėgiai
Kulinarija, kelionės, fotografija.