Piliakalnių metus užbaigia „Lietuvos piliakalniai. Atlasas“ IV tomas

posted in: Naujienos | 0

Lietuvos archeologijos draugija, prisidėdama prie Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvų, sėkmingai įgyvendino projektą „Lietuvos piliakalnių atlasas. Naujausi atradimai“. Šio projekto pagrindinis tikslas – skatinti domėjimąsi savo šalies praeitimi ir norą pažinti piliakalnius, pasiektas parengiant ir 1000 egz. tiražu išleidžiant „Lietuvos piliakalniai. Atlasas“ IV tomą. Šiame keturių autorių (Z.Baubonio, D.Stončiaus, E.Šatavičiaus, G.Zabielos) sudarytame 224 psl. apimties leidinyje išsamiai aprašomi nauji, nuo 2005 m. aptikti piliakalniai, atskirai aptariami daug diskusijų keliantys tariami piliakalniai bei pristatomas išsamus visų dabar žinomų piliakalnių sąrašas. Pabaigoje pateikiama santrauka anglų kalba.

Piliakalnių metų minėjimas itin suaktyvino piliakalnių lankymą ir naujų piliakalnių paiešką, todėl iki pat gruodžio 1 d. buvo tikrinama vis atsirandanti nauja informacija apie spėjamus piliakalnius. Aplankyta ir išanalizuota daugiau nei 150 objektų, iš kurių 92 įtraukti į atlasą kaip piliakalniai, o kiti pateikiami tariamų piliakalnių sąraše.

Lyginant su ankstesniais „Lietuvos piliakalniai. Atlasas“ tomais atnaujintas turinys daug vaizdingiau ir įdomiau perteikia informaciją apie piliakalnius, o pasikeitęs knygos formatas leidžia daug patogiau šią knygą vežiotis kartu.

Susipažinti su leidinio turiniu ir įvadu galite čia.

Projektą dalinai finansuoja: