Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
El. paštas Spausdinti

2009 metų archeologas -

prof. habil. dr. Mykolas Michelbertas

 

exlibris_mm

Prof. M. Michelberto ex libris: Romos imperijos tema ir profesorius – neišskiriami. Čia pat greta ir profesoriaus aistra numizmatikai

Archeologija Vilniaus universitete neatsiejama nuo prof. habil. dr. Mykolo Michelberto vardo. Jam čia dirbant prabėgo jau beveik trys dešimtys metų: atgavus Nepriklausomybę atkurta Archeologijos katedra, parengta archeologijos studijų programa. M. Michelbertas – „Archaeologia Lituana“ kūrėjas ir atsakingas redaktorius, pirmasis Lietuvos archeologijos draugijos pirmininkas.

Tačiau 2009 metų archeologo titulas profesoriui suteiktas ne už nuopelnus ugdant archeologus ar stiprinant archeologijos mokslo pagrindus, o už įsimintiną ir visiems sektiną pavyzdį publikuojant archeologinių tyrimų duomenis. Kiekvienas žino, kiek pastangų reikalauja ataskaita, teksto parengimas, radinių aprašymas ir perdavimas į muziejų, o kur dar straipsnis į „Archeologinių tyrinėjimų Lietuvoje“ leidinį. Akademinei publikacijai, deja, retai kada užtenka laiko ir valios...

MM3

Naujausioji prof. M. Michelberto monografija “Kuršių pilkapynas” (2009 m.)

1997 m. iš spaudos išėjo pirmoji M. Michelberto tyrinėjimams Paragaudžio pilkapyne (Šilalės r.) skirta monografija, po kurios profesorius per dešimtmetį dar sugrįžo prie Gintarų (Kretingos r.), Kvėdarnos (Šilalės r.) kapinynų, Pajuosčio (Panevėžio r.), Daujėnų (Pasvalio r.), Akmenių ir Perkūniškės pilkapynų (abu – Kelmės r.). Pastarieji buvo tyrinėjami dar dirbant Vilniaus pedagoginiame institute, XX a. septintajame dešimtmetyje, taigi prieš keturiasdešimt metų!

2009 m. Kuršių pilkapyno (Kelmės r.) publikacija išskirtinė tuo, jog buvo parengta netrukus po to, kai pabaigti tyrinėjimai; likimas lėmė, kad būtent Kuršiuose, apardytame pilkapyje (III), profesorius aptiko vieną turtingiausių Lietuvoje rastų romėniškojo laikotarpio kapų.
MM

Prof. M. Michelbertas pasakoja apie archeologiją ir geriausio metų archeologo apdovanojimą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuostatai 2005 metų archeologai 2006 metų archeologas 2007 metų archeologas 2008 metų archeologas 2010 metų archeologas

 

Aktualijos

Gautas kvietimas dalyvauti seminare "Gender and Change in Archaeology"
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas teikti straipsnius "Journal of Computer Applications in Archaeology" (JCAA).
Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Urban Cultures in the Baltics (from the Middle Ages to the 20th Century)“.
Skaityti daugiau...
 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis