Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
El. paštas Spausdinti

2007 metų archeologė -

Eglė Griciuvienė

 

EgleKernaveje

Eglė Griciuvienė Kernavės archeologijos festivalyje. G. Grižo nuotr., 2005 m.

Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos skyriaus vedėja Eglė Griciuvienė – viena iš labiausiai patyrusių archeologų Lietuvos muziejininkų tarpe. Apie jos kompetenciją byloja keturias dešimtis metų apimanti visapusiška profesinė patirtis: archeologinės ekspedicijos Lietuvoje ir užsienyje, gyvosios archeologijos festivaliai, kamerinis darbas muziejuje, nuolatinių ir keičiamų ekspozicijų rengimas, parodų katalogų leidyba. Pastaroji veikla – sėkmingai įgyvendinamas tarptautinis Baltų genčių archeologijos parodų projektas – sulaukė aukščiausio Draugijos narių įvertinimo. E. Griciuvienei suteiktas 2007 metų archeologo titulas.

Kursiu_paroda_Page_1

Kvietimas į Baltų archeologijos parodą 'Kuršiai - baltų vikingai'

Iš pirmo žvilgsnio Eglės Griciuvienės (Lukėnaitės) profesinė veikla kelia tam tikrą nusistebėjimą. Nuo 1965-ųjų aktyviai dalyvaudama archeologinėse ekspedicijose ji pati lauko tyrimams oficialiai niekada nevadovavo. Tačiau ką reiškia vadovavimas ekspedicijai, palyginus su ta privilegijuota padėtimi, kurią suteikia archeologinės parodos sumanymas ir įgyvendinimas! Šiuo atveju atsiveria galimybė savo idėjas apie archeologinių laikų kultūrą skleisti ne vien žodžiu ar raštu, bet ir akivaizdžiai, remiantis dešimtimis ir šimtais nuostabių radinių, saugomų muziejuje. Parodos nuo 1990-ųjų pradžios tapo tikruoju E. Griciuvienės amplua.

Kursiu-parodos-rengejai

Baltų archeologijos parodos 'Kuršiai baltų vikingai' rengėjai iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus. K.Stoškaus nuotr., 2008 m.


Archeologinė paroda – tai ne vien ekspozicija, bet ir katalogas. Tai ne vien pasitenkinimas rezultatu, bet visų pirma sunkus, laikui ir pastangoms imlus darbas. Savo ir Archeologijos skyriaus kolektyvo brandą E. Griciuvienė pademonstravo surengdama apdovanojimo metu dvi, o šiandien jau ir tris Lietuvos nacionalinio ir Latvijos istorijos muziejaus baltų genčių archeologijos parodas, skirtas žiemgaliams (2005), sėliams (2007) ir kuršiams (2008). Šių parodų katalogai yra reprezentatyviausi pastaraisiais metais lietuvių ir užsienio šalių skaitytoją pasiekę baltų archeologijos šaltinių leidiniai.

 

 

 

 

Nuostatai 2005 metų archeologai 2006 metų archeologas 2008 metų archeologas

 

 

Aktualijos

2017 m. rugsėjo 8 d. 15 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje Gediminas Petrauskas ginsis disertaciją tema "Laidosena viduramžių Lietuvoje: mirusiųjų deginimo paprotys".
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas dalyvauti seminare "Gender and Change in Archaeology"
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas teikti straipsnius "Journal of Computer Applications in Archaeology" (JCAA).
Skaityti daugiau...
 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis