Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
El. paštas Spausdinti

2006 metų archeologas -

prof. habil dr. V. Žulkus

zulkus_portr

Vladas Žulkus ekspedicijoje. A. Kalvaičio nuotr., 2007 m. (iš http://mokslofestivalis.eu/lt/news/73/17)

Prof. habil. dr. Vladas Žulkus – vienas didžiausių Lietuvos archeologijos autoritetų ankstyvųjų viduramžių archeologijos, kuršių genties ir Vokiečių ordino istorijos tyrimuose, povandeninės archeologijos Baltijos jūroje ir vidaus vandenyse pradininkas. 2006 metų archeologo titulas suteiktas už pastangas plėtojant archeologijos studijų ir tyrimų centrą Klaipėdoje.

Su V. Žulkaus vardu susijusi ne vien šiandien regima apdovanojimo nusipelniusi archeologijos centro plėtra, bet ir ankstyvosios jo užuomazgos 1992 m., kuomet Klaipėdoje veiklą pradėjo Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centras. Tai būta toli į ateitį nukreiptos, galbūt niekada popieriuje neaprašytos programos, kuri metai iš metų buvo įgyvendinama V. Žulkaus ir jo bendražygių pastangomis. Gražiai šį laikotarpį apibūdina doktorantė Reda Švelniūtė: „[1997 m.] įstojau į Klaipėdos universitetą, tikėdamasi rasti ten archeologiją, [o] suradau prof. Vladą Žulkų... “.

zulkus_ekskursija

Klaipėdos universiteto studentų archeologų ir jų dėstytojų grupė Taurapilio piliakalnio papėdėje. A. Bliujienės nuotr., 2008 m.

Stiprėjantys archeologijos studijų daigai Klaipėdos universitete, iš patyrusių archeologų ir universiteto auklėtinių besiformuojantis kolektyvas, tarptautinio leidinio Archaeologia Baltica sėkmė ir kiti veiksniai lėmė, jog 2003 m. Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centras tapo Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu. Neilgai trukus, 2005 m. rudenį, sužinojome apie didįjį V. Žulkaus planą – nuo šiol Klaipėdos universitetas neapsiribos povandeninės ir miestų archeologijos specialistų rengimu, o pretenduos tapti vienu iš Baltijos regiono archeologijos studijų ir tyrimų centru. Tą demonstruoja dėmesys visų pakopų archeologijos studijų turiniui ir kokybei, Klaipėdoje rengiami tarptautiniai archeologijos forumai ir atnaujinta Archaeologia Baltica leidyba. Kaip tik tai pastebėjo ir įvertino Lietuvos archeologijos draugijos nariai.

zulkus_konferencija

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto konferencijos, skirtos Vytauto Kazakevičiaus atminimui, dalyviai. V. Vaitkevičiaus nuotr., 2006 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuostatai 2005 metų archeologai 2007 metų archeologas 2008 metų archeologas

 

Aktualijos

Gautas kvietimas dalyvauti seminare "Gender and Change in Archaeology"
Skaityti daugiau...
 
Gautas kvietimas teikti straipsnius "Journal of Computer Applications in Archaeology" (JCAA).
Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Urban Cultures in the Baltics (from the Middle Ages to the 20th Century)“.
Skaityti daugiau...
 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis