Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Pradžia Aktualijos Archyvas

Seminaras "Pasaulio paveldo iššūkiai Lietuvoje"

El. paštas Spausdinti PDF
Kviečiame į š. m. gegužės 9-10 d. Vilniuje ir Kernavėje vyksiantį tarptautinį seminarą „Pasaulio paveldo iššūkiai Lietuvoje: Vilniaus istorinio centro (1994) ir Kernavės archeologinės vietovės (2004) vertinimai".

Tarptautinio seminaro tikslas – aktualizuoti Vilniaus istorinio centro ir Kernavės archeologinės vietovės naujausius paveldosauginius tyrimus, teorinius vertinimo aspektus ir vietovių vadybos problematiką pasauliniame kontekste.

Pranešėjai: architektūros ir istorinių miestų pasaulinio paveldo ekspertai prof. Jukka Jokilehto ir Joseph King, archeologijos pasaulinio paveldo ekspertai prof. Willem Willems ir Marion Blockley, taip pat Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir paveldo institucijose dirbantys specialistai.

Registracija: norint dalyvauti tarptautiniame seminare, būtina užsiregistruoti el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Prašome pažymėti, kuriose seminaro dalyse norite dalyvauti:

1. gegužės 9 d. (dieninė dalis), skirta Vilniaus istoriniam centrui, Vilniaus universitete; (vieša prof. Jukka Jokilehto paskaita (vakarinė dalis) atvira visiems norinties);

2. gegužės 10 d., skirta Kernavės archeologinei vietovei, Kernavės archeologinės vietovės muziejuje;

3. ar pageidaujate nemokamai vykti užsakytu autobusu iš Vilniaus į Kernavę gegužės 10 d.

 

Kontaktinis asmuo:

Rugilė Balkaitė
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas
Šv. Jono g. 11, LT-01123 Vilnius
Tel. +370 5 210 7340
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.unesco.lt

 

Seminaro programa

 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Projektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Verta aplankyti

Paveldo tvarkybos reglamentas "Archeologijos paveldo tvarkyba"
Paveldo tvarkybos reglamentas „Archeologinio paveldo tvarkyba“ reglamentuoja archeologinių tyrimų privalomumo atvejus, archeologinių tyrimų projekto sudėtį, archeologinių tyrimų metodiką, archeologinių tyrimų ataskaitų ir pažymų rengimo tvarką, archeologinio paveldo avarijos grėsmės pašalinimą, remontą, konservavimą, restauravimą, pritaikymą.
Europos archeologų asociacija
European Association of Archaeologists - organizacija, vienijanti Europos archeologus bei archeologijos institucijas. Lietuvos archeologijos draugija yra šios organizacijos narys.
Leidimų atlikti archeologinius tyrimus išdavimo tvarka
Įsakymas dėl leidimų atlikti archeologinius tyrimus išdavimo tvarkos aprašo ir leidimo atlikti archeologinius tyrimus formos patvirtinimo reglamentuoja leidimų išdavimo tvarką bei naujas prašymų išduoti, pratęsti leidimą ir pakeisti ar papildyti tyrimų projektą formas