Lietuvos archeologijos draugija

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Pradžia Aktualijos Archyvas

Paskaita “Povandeninis kultūros paveldas Lietuvoje ir jo apsauga tarptautiniame kontekste“

El. paštas Spausdinti PDF
Kviečiame į paskaitą Povandeninis kultūros paveldas Lietuvoje ir jo apsauga tarptautiniame kontekste

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia 2-ąjį paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“.

Povandeniniai kanjonai, užmarštin nugrimzdę laivai, priešistorinės vietovės, konstrukcijos ir pastatai, atsidūrę po vandeniu, – tai tik nedidelė dalis įspūdingų radinių, kurie slepiasi jūrų, ežerų ir upių dugne. Šis sudėtingai pasiekiamas povandeninis pasaulis ir povandeninio kultūros paveldo sritis Lietuvoje išlieka mažai pažinta plačiajai visuomenei.

Atsižvelgdami į tai, kviečiame visus entuziastus ir specialistus į paskaitą apie povandeninį kultūros paveldą vasario 21 d. [penktadienis] 17:00 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu prof. Vladas Žulkus [pirmasis Lietuvoje pradėjęs povandeninės archeologijos tyrimus, UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos tarptautinio Mokslinio ir techninio patariamojo komiteto narys] pristatys, kaip suvokiamas povandeninis kultūros paveldas, jo iššūkius, kurie kyla jo apsaugos, tvarkymo bei planavimo srityse Lietuvos ir tarptautiniu mastu.

Profesorius pažadėjo su paskaitos dalyviais pasidalinti gausia vaizdo medžiaga „iš natūros“ ir koncentruotais komentarais apie vandenyje esantį istorinę bei kultūrinę reikšmę turintį paveldą, akivaizdžiais pavyzdžiais liudijantį žmonijos istoriją.

UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencija priimta 2001 metais. Jos esmė – saugoti povandeninį kultūros paveldą jo buvimo vietoje (in situ) ir neleisti jo eksploatuoti komerciniais tikslais. Konvencijos nuostatos remia šalių bendradarbiavimą saugant povandeninį kultūros paveldą, propaguoja mokymus apie povandeninę archeologiją, skatina visuomenės domėjimąsi nugrimzdusio kultūros paveldo svarba. Lietuvos Respublika šią konvenciją ratifikavo 2006 m. (įsigaliojo 2009 m.).

Inspiracinis filmukas apie povandeninį paveldą Baltijos jūroje "100 laivų". Lietuvos siužetas 6:00 min. http://vimeo.com/81188493#at=0

Informacija: http://unesco.lt/news/archives/1958

https://www.facebook.com/events/1469159456639365/


 

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Projektai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Verta aplankyti

Paveldo tvarkybos reglamentas "Archeologijos paveldo tvarkyba"
Paveldo tvarkybos reglamentas „Archeologinio paveldo tvarkyba“ reglamentuoja archeologinių tyrimų privalomumo atvejus, archeologinių tyrimų projekto sudėtį, archeologinių tyrimų metodiką, archeologinių tyrimų ataskaitų ir pažymų rengimo tvarką, archeologinio paveldo avarijos grėsmės pašalinimą, remontą, konservavimą, restauravimą, pritaikymą.
Europos archeologų asociacija
European Association of Archaeologists - organizacija, vienijanti Europos archeologus bei archeologijos institucijas. Lietuvos archeologijos draugija yra šios organizacijos narys.
Leidimų atlikti archeologinius tyrimus išdavimo tvarka
Įsakymas dėl leidimų atlikti archeologinius tyrimus išdavimo tvarkos aprašo ir leidimo atlikti archeologinius tyrimus formos patvirtinimo reglamentuoja leidimų išdavimo tvarką bei naujas prašymų išduoti, pratęsti leidimą ir pakeisti ar papildyti tyrimų projektą formas