Nerijus Drochneris

posted in: Dirbantys archeologai | 0
drochnerisnerijus
Institucija, pareigos UAB „Baltic Net Media“, portalo Laikas.lt žurnalistas
Adresas Geležinio Vilko g. 18A, LT-08104 Vilnius
Telefonas
El. pašto adresas nerijus_drochneris@yahoo.com

Gimiau 1983 metų sausio 1-ąją Didvyrių kaime (Raudondvario sen., Kauno r.), vėliau gyvenau Kaune, šiuo metu – Vilniuje.

2001 metais baigiau 1989-aisiais pradėtą Kauno Nemuno vidurinę mokyklą. Svajojau tapti žurnalistu, taip pat domėjausi Lietuvos praeitimi. Teko suprasti, kad rašyti apie viską sudėtinga, tad geriau pirmiau pasigilinti bent į vieną siauresnę mokslo sritį. Viską apsvarstęs po metų nutariau studijuoti archeologiją senajame Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.

2006 metais apsigynęs bakalauro darbą tema „Baltų – skandinavų prekybos ryšiai“ (vad. lekt. L. Tamulynas), jau kaip papildomą specialybę nutariau pasirinkti žurnalistiką.

2008 metais Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute įgijau komunikacijos ir informacijos magistro kvalifikacinį laipsnį. Baigiamojo darbo tema – „Politinių darinių raiška informaciniame kare“ (vad. lekt. dr. M. Martišius).

Baigęs studijas iki 2010-ųjų rugsėjo dirbau turinio administratoriumi, o vėliau naujienų redaktoriumi naujienų portale Diena.lt. Šiuo metu esu portalo Laikas.lt žurnalistas.

Tyrinėti objektai

Pirmosios praktikos metu Kernavėje (vad. doc. dr. G. Vėlius) 2003 m. debiutavau ir „Gyvosios archeologijos dienose“. Po to du metus praktikos vieta pasirinkau Dubingių piliavietę (vad. doc. dr. A. Kuncevičius). 2005-aisiais po tyrinėjimų Lietuvoje Vilniaus universiteto Torūnės Nikolajaus Koperniko universiteto bendradarbiavimo dėka teko paragauti archeologo duonos Lenkijoje – dalyvavau archeologinėje ekspedicijoje Kałdus vietovėje. Po studijų teko dalyvauti ir kituose archeologiniuose tyrinėjimuose. Jei gerai pamenu, trijuose jų kastuvą teko paimti, o viename laksčiau su rulete.

Mokslinių interesų kryptis

Pagrindine savo, tikiu ir Jūsų, interesų kryptimi laikau visuomenės informavimą. Kad atostogaudami Lietuvoje ar besilankydami svečiuose kraštuose mūsų tautiečiai ne tik gulėtų pilvus išvertę, bet ir pasidomėtų lankomos vietovės istorija, stengiuosi būtinai apie tai priminti. Bendradarbių parašytus straipsnius archeologijos ir istorijos tema visada stengiuosi praturtinti nuotraukomis ir vaizdo medžiaga. Pats dažnai ieškau informacijos užsienio naujienų portaluose.

Keletas jų:

„The Beatles“ – po 1000 metų

Filipinuose apsigyventa 47 tūkstančiais metų seniau nei manyta

Po Anglijos miestu – slaptų tunelių tinklas

Geriausi kelionių pasiūlymai 2011-iems

Pomėgiai

Stalo futbolas, stalo žaidimai, kelionės, dviračių ir baidarių žygiai, o svarbiausia – nepajudinamų draugų ratas.