Dalius Ribokas

posted in: Dirbantys archeologai | 0

 

ribokasdalius
Institucija, pareigos Utenos kraštotyros muziejus, muziejininkas
Adresas Utenio a. 3, LT-28248 Utena
Telefonas (8~389) 61634, (8~681) 74352
El. pašto adresas d.ribokas@gmail.com

Gimiau 1961 m. gruodžio 14 d. Daugailiuose, Utenos rajone.

1979 m. baigiau Utenos 2-ąją vidurinę mokyklą.

Nuo vaikystės domėjausi praeitimi. Skaičiau populiarias knygas apie archeologiją, istorinius romanus. Specialybės pasirinkimą nulėmė darbas Narkūnų piliakalnio tyrinėjimuose. Įstojau į Vilniaus universitetą jubiliejiniais metais ir 1984 m. sėkmingai baigiau. Apgyniau diplominį darbą „Utenos kraštotyros muziejaus istorija“.

Kaip atsargos karininkas, buvau paimtas porai metų į kariuomenę. Tarnybą stengiausi panaudoti susipažinimui su tolimesnių kraštų archeologija. Buvau Samarkande, Jerevane. Neblogas kraštotyros muziejus buvo ir tarnybos vietoje, Nachičevanėje.

Grįžęs nuo 1986 m. pradėjau dirbti Utenos kraštotyros muziejuje. Labiausiai įsiminė darbas A. Merkevičiaus ekspedicijoje Mieleikiuose (Utenos r.), kur ieškojome suardyto žalvario amžiaus kapinyno. Buvome įsikūrę nebegyvename name, kuriame šeimininkavo didelės žiurkės.

Utenos kraštotyros muziejuje dirbu iki šiol.

Archeologinių tyrimų interesų sritys

Daugiausia tyrinėju viduramžius – naujuosius laikus.

Tyrinėti objektai

Tyrinėjau Kaniūkų pilkapių vietą, Ruklių, Geniakalnio, Aknystėlių, Vaitkūnų senkapius, Bikūnų piliakalnį–senkapį, Bajoriškių kaimavietę (visi Utenos r.), Utenos ir Anykščių senamiesčius, Anykščių dvarvietę, Utenos dvaro sodybą. Nebearcheologiniai tyrimai – žuvusių partizanų užkasimo vietos Utenoje, Ukmergėje ir Viešintose (Anykščių r.).

Archeologinių tyrinėjimų sklaida

Rašau apie savo ir kitų archeologų tyrinėjimus Utenos rajone į vietinę spaudą, iš respublikinių leidinių – į „Gimtinę“. Parengiau mokykloms rajono istoriją (daugiausia pagal archeologiją) iki XVIII a. pradžios. Su Utenos kraštotyros muziejaus rinkinių saugotoja Elena Juodzevičiene parengiau naują archeologijos ekspoziciją. Artimiausi planai – archeologijos ekspozicijos pertvarkymas.

 

Pomėgiai

Kelionės į senus miestus, muziejus ir garsias archeologines vietoves Lietuvoje ir užsienyje.